Prawda czy mit – wszystko o kredycie hipotecznym

Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, Imieniny: Darii, Ingi
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2014-10-07

Prawda czy mit – wszystko o kredycie hipotecznym

Zastanawiasz się nad złożeniem do banku wniosku o kredyt hipoteczny? Prawdopodobnie to najlepszy i najszybszy sposób na to, żebyś mógł zamieszkać na swoim. Masz jednak pewne obawy, nasłuchałeś się wiele o tym, jak trudno spłacać poszczególne raty, jak wysokie potrafi być oprocentowanie.

Mity, które powstają o kredytach hipotecznych niestety znacznie zmniejszają liczbę osób, która się po nie udaje. A szkoda, bo te wcale nie mają na celu zrujnowanie naszego portfela. Wręcz przeciwnie. Pomagają lepiej organizować swoje domowe wydatki i uczą systematycznego oszczędzania.

Zobacz czy przypadkiem to, co ostatnio słyszałeś o kredycie hipotecznym, to nie był tylko mit, który nie ma z nim nic wspólnego.

Kredyt hipoteczny jest przeznaczony wyłącznie dla ludzi bogatych

Nieprawda. Kredyt hipoteczny powstał przede wszystkim dla tej grupy społeczeństwa, której nie stać na zakup domu za gotówkę. Oczywiście każdy bank w komplecie dokumentów będzie wymagał ukazania zaświadczenia o dochodach. Te dają mu obraz tego, czy i od jakiego czasu zarabiamy. Środki w postaci wynagrodzenia przelewanego np. na konto bankowe zapewniają o tym, że poradzimy sobie ze spłatą takiej, a takiej raty kredytu.

Im dłużej spłacam kredyt tym lepiej

Fałsz. Spłacając raty kredytu przez więcej niż 25 lat, niestety decyduję się na większe koszty kredytowe. Pamiętajmy, do każdej raty kredytu jest przecież dodawana marża dla banku. Ustalając spłatę kredytu, najlepiej jest zatem ustalić możliwie wysokie raty, które będziemy w stanie spłacić w czasie nie przekraczającym 25 lat.

Każdy doradca jest takie sam 

Nie. Szybko zauważymy różnicę, jeśli spotkamy się z 3-4 doradcą. Wielu z nich wcale nie zależy na doradzaniu, ale wepchnięciu nam danej oferty bankowej. Wielu też, zupełnie nie radzi sobie z terminologią banku, z tym, co należy rozumieć przez finanse, kredyt, koszty kredytowe. Dobry doradca najpierw zapyta o nasze możliwości, potrzeby, wymagania, dopiero potem przedstawi ofertę danego banku. Mówi się, że kompetentny doradca spotka się z nami przynajmniej kilka razy, zanim wspólnie zdecydujemy o wyborze jednego, konkretnego banku.

Kredyt hipoteczny to przede wszystkim dobra inwestycja

Prawda. Nic tak nie uczy nas systematycznego oszczędzania, planowania wydatków jak kredyt hipoteczny. Nic też nie daje nam takiej pewności na spokojną przyszłość jak własne mieszkanie lub dom. Inwestowanie w nieruchomości to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy sposób na zainwestowanie swoich pieniędzy. Ceny domów lub mieszkań może i nie rosną jakoś drastycznie, ale też nie spadają. Dzięki temu raz ulokowany kapitał, nie traci na swojej wartości przez długie lata. Pamiętajmy, że po całkowitej spłacie kredytu to my będziemy jego właścicielami.

Artykuł został opracowany przez portal Marketmoney.pl


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (1)

AutorWypowiedź

Franek

2015-04-16 11:10:10

Ale to historyczne bzdury dziś wiemy ze kredyty hipoteczne szczególnie frankowe to bardzo niebezpieczne instrumenty finansowe które doprowadziły bądź doprowadza wielu ludzi do bankructwa mieszkanie i dom nie jest nasz dopóki nie splacimy ostatniej zlotuweczki (franka) który bank na łaskawie pożyczył a jak nie splacimy to nas zlicytuje zabierze nieruchomość i cały nasz majątek takie artykuły były sponsorowane przez banki i napędzany koniunkturę i ogromne zyski bankow !!!
Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.