Podsumowanie ofert na rynku kredytów hipotecznych

Dziś jest: Środa, 21 października 2020, Imieniny: Urszuli, Hilarego
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2010-07-23

Podsumowanie ofert na rynku kredytów hipotecznych

Kolejny tydzień lipca nie przyniósł większych zmian w ofertach kredytów hipotecznych banków. Na uwagę zasługuje jedynie wprowadzona z dniem 15 lipca przez Allianz Bank promocja „Słoneczna hipoteka”.


W ramach nowej oferty bank proponuje bardzo atrakcyjne marże kredytów hipotecznych udzielanych w PLN. Warunkiem skorzystania z promocji jest założenie konta w Allianz Bank oraz późniejsze aktywne jego użytkowanie, poprzez zapewnienie miesięcznych wpływów w wysokości min. 2000 PLN i wykonanie min. 3 operacji bezgotówkowych. Dodatkowym wymogiem jest przystąpienie do ubezpieczenia na życie oferowanego przez TU Allianz, w zakresie gwarantującym ochronę 100% kwoty udzielonego kredytu. Koszt takiego ubezpieczenia to 1% kwoty kredytu rocznie i powinno być ono kontynuowane przez cały okres kredytowania. Klienci, który spełnią powyższe warunki mogą liczyć na obniżenie marży do 1,3% w przypadku kredytu hipotecznego z wkładem własnym minimum 20%, oraz do 1,5% w przypadku gdy wkład własny jest mniejszy niż 20%.

Tym samym Allianz Bank dołączył do ścisłej czołówki banków z najniższym oprocentowaniem kredytów hipotecznych. Klient nie posiadający wkładu własnego może liczyć na bardzo atrakcyjne oprocentowanie w wys. 5,35%, a dysponując min. 20% wkładem własnym bank zaproponuje nam oprocentowanie nawet o 0,2p.p. niższe. Bank kusi klientów niskimi marżami, ale z drugiej strony narzuca obowiązek korzystania z ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania, co znacznie podwyższy całkowity koszt kredytu. Przy kredycie w wysokości 300 000 zł składka na pierwszy rok wyniesie 3000 zł. W kolejnych latach składka będzie co prawda niższa, ponieważ TU naliczy ją według wysokości aktualnego zadłużenia, ale i tak przez długi czas będzie to kwota liczona w tysiącach PLN.

Decydując się na kredyt mieszkaniowy warto jednak zawsze rozważyć dodatkowe zabezpieczenie w formie ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank lub indywidualnego. Kredyt hipoteczny to zwykle zobowiązanie długoterminowe. W okresie spłaty może zajść wiele nieprzewidzianych wydarzeń, które w mniejszym lub większym zakresie mogą wpłynąć na naszą płynność finansową. Mając ochronę ubezpieczeniową możemy w określonym zakresie zabezpieczyć się przed ich negatywnymi skutkami. Oferta ubezpieczeń zarówno tych indywidualnych, jaki i tych proponowanych przez same banki w ramach kredytów hipotecznych jest bardzo zróżnicowana. Należy zawsze dokładnie przeanalizować zakres ochrony opisany w OWU oraz skalkulować wysokość składki. W przypadku polis oferowanych przez banki warto również sprawdzić czy będzie możliwość zrezygnowania z ochrony w dowolnym momencie w trakcie spłaty kredytu oraz ewentualnie jakie będą tego skutki.
Sprawdź ofertę na kredyt w 5 minut w Dominetbanku - dop. redakcji.
Łukasz Kosiński, Hiponet.pl
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.