Kredyty gotówkowe: za i przeciw.

Dziś jest: Środa, 21 października 2020, Imieniny: Urszuli, Hilarego
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2013-07-30

Kredyty gotówkowe: za i przeciw.

Często zdarza się, że potrzebujemy szybko gotówki, czy to na jakiś sprzęt do domu, czy na ślub córki, czy też na przykład na zabieg medyczny.
Problem jest wtedy zazwyczaj jeden – aktualnie nie posiadamy żadnych wolnych zasobów, z których moglibyśmy skorzystać. Na szczęście zawsze w takim wypadku możemy udać się do banku i złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową.

Oczywiście, nie każdy ją dostanie (wymogi banków jednak nie są tu zbyt wygórowane) i nie zawsze jest to najbardziej optymalne wyjście z sytuacji, ale z drugiej strony, jeśli stoi się pod ścianą, to i tak lepiej zapożyczyć się w banku niż w firmie udzielającej tzw. chwilówek. Poniżej opisujemy wady i zalety kredytów gotówkowych.

Zalety kredytu gotówkowego w banku
Dużym plusem kredytu gotówkowego jest to, że nikt nas nie pyta, na co go chcemy przeznaczyć. Jeśli zatem marzą się nam egzotyczne wakacje sfinansowane w ten sposób, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy go wzięli.

Drugą niezwykle ważną jego zaletą jest to, iż zazwyczaj do jego przyznania (kwota pożyczki nie powinna przekraczać dziesięciu tysięcy złotych) wystarczy nasze oświadczenie, gdzie pracujemy i ile zarabiamy. Jakkolwiek nie w każdym banku spotkamy się z tak liberalnym podejściem.

Po trzecie, nie musimy przedstawiać żadnych gwarancji ani też mieć żyrantów. Dzięki temu wszelkie procedury związane z jego przyznaniem jesteśmy właściwie w stanie załatwić w jeden dzień.

Wady kredytu gotówkowego w banku
Niestety, łatwość wzięcia tego rodzaju kredytu oraz brak jakichkolwiek gwarancji z naszej strony powoduje to, iż za jego przyznanie – w odróżnieniu od produktu takiego, jak np. kredyt hipoteczny Eurobank i wszystkie inne banki każą sobie słono płacić. W skrajnych wypadkach jego oprocentowanie może wynieść nawet 20%, co na niektóre osoby działa jak kubeł zimnej wody.

Do tego jeszcze dochodzą koszty prowizji. Różne banki różnie je ustalają, dlatego warto rozejrzeć się po rynku i sprawdzić co mają w swojej ofercie (ostatnimi czasy dobrze pod tym względem prezentował się Eurobank opinie na jego temat można znaleźć w sieci). Niestety, zazwyczaj tak jest, że jeśli prowizja jest niska, to z kolei oprocentowanie wysokie, i na odwrót, w związku z czym naprawdę trudno znaleźć idealną ofertę.

Do wad tego typu kredytu można jeszcze zaliczyć to, iż banki z reguły nie zgadzają się na jego wcześniejsze spłacenie i uniknięcie w ten sposób części odsetek, które zgodnie z zawartą umową bylibyśmy mu winni.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.